Krasne 830A, 36-007 Krasne

Falowniki SANYU – oszczędzanie energii

Falowniki SANYU – oszczędzanie energii

Na pewno zadajemy sobie pytanie, w jaki sposób żyć bardziej ekonomicznie, w trudnych dla nas pod względem finansowym czasach. Obecnie gdy każda kilowatogodzina energii dla przedsiębiorcy to realne koszty, każdy stara się w jak najbardziej ograniczyć koszty funkcjonowania swojej fabryki, zakładu czy magazynu. Tutaj z pomocą przychodzą nam falowniki, dzięki zastosowaniu których uzyskujemy możliwość zmniejszenia prędkości obrotowej wentylatorów czy pomp, a tym samym zaoszczędzenia sporej ilości energii. Obecnie jest to bardzo popularna metoda, co sprawia, że warto na jej temat powiedzieć nieco więcej.

Do czego służą nam falowniki?

Zacząć warto od tego, że falowniki SANYU świetnie sprawdzają się przy sterowaniu pomp oraz wentylatorów. Tym samym dzięki nim oszczędzanie energii staje się możliwe i przynosi nam wielką ilość zalet i walorów. Dzieje się tak, dlatego, że falowniki powodują, iż możemy w komfortowy i bardzo łatwy sposób regulować przepływ a także wydajność naszej wentylacji. Dodatkowo mamy także z pomocą falowników sterować owym procesem w sposób nadrzędny. Oczywiście, koszt zakupu falownika może początkowo zniechęcać, jednakże przy dokładnym obliczeniu korzyści związanych z jego zakupem, ilości zaoszczędzone energii, koszt całego zakupu nader szybko się nam zwróci. Jeśli nie wierzymy iż zakup ten zmieni nasze rachunki, na pewno warto posłużyć się kalkulatorem. Z jego pomocą możemy obliczyć bardzo dokładnie kwotę, jaka zostanie w naszym portfelu jeżeli zastosujemy owo urządzenie. Okazuje się, że owa oszczędność sięgnie nawet 50 %  przy zmniejszeniu prędkości obrotowej tylko o 20% o czym możemy samodzielnie przekonać się korzystając z kalkulatora oszczędności energii.

Liczą się koszta

Na pewno w naszym życiu liczą się koszty i rachunki i pragniemy aby były one jak najmniejsze. Zapewni nam to z całą pewnością falownik. Sprawdzając we wspomnianym kalkulatorze  ile zaoszczędzimy dzięki falownikowi wystarczy wpisać moc urządzenia, długość jego pracy w ciągu dnia, a także o ile chcemy obniżyć obroty współpracującego z falownikiem wentylatora czy  pompy. Dzięki temu szybko przekonamy się jaki jest wynik naszych oszczędności w przeliczeniu na złotówki. Falowniki sprawdzają się doskonale w każdej sytuacji, ale przede wszystkim wówczas, kiedy w naszym lokalu pracuje większa ilość wentylatorów. Falowniki SANYU,  zastosowane do wspomnianych powyżej aplikacji z branży HVAC z całą pewnością zmniejszą nasze dotychczasowe zużycie energii, a tym samym koszty generowane przez zakład.

Falowniki SANYU - oszczędność energii

Sanyu – oszczędzanie energii