Montaż falowników Sanyu
Poprawność montażu falowników warunkuje ich prawidłowe i bezawaryjne działanie w przyszłości. W związku z tym należy dołożyć wszelkich starań by falownik został odpowiednio, zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi w instrukcji zamontowany.
Warunki montażu falownika:
- Temperatura otoczenia znacząco wpływa na żywotność przemiennika częstotliwości, dlatego w celu jego prawidłowej pracy przez długie lata należy zadbać by zawierała się ona w przedziale od zera do pięćdziesięciu stopni Celcjusza.
- Urządzenie powinno zostać zamontowane na powierzchni niepalnej, pionowo, na szynach montażowych ze śrubami.
- W związku z nagrzewaniem się falownika w czasie pracy należy zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza wokół falownika, należy zachować odległości montażowe pokazane na poniższym rysunku:
- Urządzenie należy zamontować w sposób by nie wpadało w wibracje – należy umieścić je w ramce. Dopuszczalny poziom wibracji to 0,6G.
- Falonika nie należy montować w miejscu nasłonecznionym, wilgotnym lub mokrym.
- Miejsce montażu poinno być wolne od substancji żrących, łatwopalnych, powodujących korozje, itp.
Przy montażu falownika w szafie sterowniczej należy zwrócić szczególną uwagę na możliwość prawidłowego odprowadzania ciepła od przetwornicy częstotliwości. Należy ją zamontować pionow (ponieważ pozycja ta pozwala na odprowadzanie ciepła do góry). W przypadku, gdy kilka urządzeń ma być zamontowanych w szafie, należy umieścić je obok siebie.