Krasne 830A, 36-007 Krasne

Akcesoria do falowników Sanyu

Akcesoria do falowników Sanyu

W artykule przyjrzymy się dostępnym akcesoriom do falowników Sanyu.

Filtry Sieciowe

Charakteryzują się wysoką zdolnością tłumienia zakłóceń. Ich stosowanie zaleca się wszędzie tam gdzie występują wysokie wymagania dotyczące kompatybilności elektromagnetycznej i eliminacji zakłóceń.

Moduły i Rezystory Hamujące

W falownikach Sanyu serii SX1000, SX2000 oraz SXS1000 o zakresie mocy od 4kW do 22kW występuje wbudowany czoper hamujący. W przypadku przemienników o mocy od 30kW stosuje się czopery zewnętrzne. Zadaniem czoperów DBU jest przejęcie nadmiaru energii wytwarzanej przez silnik podczas hamowania i przekazanie jej na rezystor hamujący.

Dławiki Sieciowe

Zadaniem trójfazowych dławików sieciowych jest ograniczenie szybkości narastania prądu rozruchowego oraz wzajemnych oddziaływań komutacyjnych falowników zasilanych z tego samego źródła. Dławiki sieciowe chronią ponadto sieć  zasilającą przed niekorzystnym wpływem przemienników częstotliwości, a także ograniczają generowanie wyższych harmonicznych.

Klawiatura Zewnętrzna

Klawiatura zewnętrzna pozwala na wygodne zdawanie parametrów oraz sterowanie falownikiem. Najczęściej umieszcza się ją na zewnątrz szafy sterowniczej w której znajduje się falownik. Wysoki stopień ochrony IP55 sprawia, że jest ona niewrażliwa na wilgoć oraz zapylenie panujące na hali produkcyjnej.

Panel Sterujący i Potencjometr

Panel sterujący (zadajnik) wykorzystywany jest najczęściej do sterowania falownikiem (zadawania prędkości obrotowej silnika). Podobnie jak klawiatura charakteryzuje się stopniem ochrony IP55.

Potencjometr to najprostszy i najtańszy sposób zadawania częstotliwości wyjściowej przemiennika. Bezproblemowo współpracuje z każdym modelem falowników, zaś jego instalacja wymaga podłączenia jedynie 3 przewodów.

Falowniki SANYU serii SXE

Falowniki SANYU serii SXE